Klub Martin

Katarína Kapustová, Ing.

Timravy 10/1

036 01 Martin

Mobil: 0903/632 186

E-mail: kkapustova@centrum.sk

 

Bodkáčik – združenie pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR

www.bodkacik.sk

bodkacikmt@gmail.sk

Mária Cetkovská
A. Stodolu 4991/17

036 01 Martin
Mobil: 0905/458 328
E-mail: mcetkovska@gmail.com

 

Deň kože deň dotykov 2017

„Deň kože – Deň dotykov 2017“

 

Spoločnosť psoriatikov a atopikov Slovenska, Bodkáčik-združenie pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Slovenská dermatovenerologická spoločnosť pozývajú verejnosť  na podujatia, ktoré sa budú konať pri príležitosti Dňa kože – Dňa dotykov 2017 v dňoch      12. mája v Humennom a 16. mája v Martine.

 

Pripravené budú informačné stánky s bezplatným poradenstvom a edukačné bloky s prednáškami odborníkov o kožných problémoch. Cieľom Dňa kože – Dňa dotykov je zvýšiť  informovanosť verejnosti o chronických kožných ochoreniach a ich možnostiach liečby, ako aj eliminovanie segregácie ľudí s chronickým kožným ochorením.

 

Dobrovoľníci v tričkách „Deň kože – Deň dotykov“ budú rozdávať láskomatové kartičky a červené samolepiace bodky, letáčiky, objímať, resp. podávať ruku okoloidúcim na znak spolupatričnosti s ľuďmi s kožným ochorením.

 

Partnermi Dňa kože – Dňa dotykov 2017 sú spoločnosti Celgene, Novartis , Janssen

                              

PROGRAM

 

Piatok 12. 05. 2017 Humenné

Od 13:00 do 16:00 hod. – Informačný stánok na Námestí Slobody (pri fontáne lásky)

Od 16:00 do 18:00  hod. - Prednáškový blok v zasadačke na Miestnom úrade za účasti odborníkov, dermatológov na témy:

Hovorte s lekárom aj o kĺboch, psoriatická artritída, skríning PsA - MUDr. Michaele Záriková,

Sociálne minimum pre ľudí s kožným ochorením - PhDr. Renáta Rusinková

 

Utorok 16. 05. 217 Martin

Od 12:00 do 15:30 hod. -  Informačný stánok na námestí v Martine pri Miléniu

Od 16:00 do 18:00 hod. - Edukačný prednáškový blok v Turčianskej knižnici  Martin za účasti odborníkov  (dermatológov) na témy:

Pupence pre ktoré sa chcete vyzliecť z kože - MUDR. Štefánia Nemilová

Čomu sa vyhnúť pri ošetrovaní pokožky s chronickým kožným ochorením - Mgr. Zuzana Kalabová, dipl.

Dermatológia v dnešnej dobe – MUDr. Karolína Vorčáková, PhD.

 

Priebežne bude pre verejnosť k dispozícii DERMATOLOGICKÁ PORADŇA

 

V termíne 16. 05. 2017 budú v priebehu dňa realizované info linky aj v regiónoch: Bratislava, Dolný Kubín, Prešov, Lučenec, Poprad, Humenné, Svidník, Považská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Košice a Šaĺa

 

Kontaktné čísla na poradenstvo v jednotlivých regiónoch nájdete na: www.spae.sk,  www.bodkacik.sk

Čo nového v Martine

    Milí naši členovia z regiónu Turca a okolia, všetci tí, ktorí sa stretávajú s nami na našich aktivitách ale aj tí, ktorí sa dlho pre zaneprázdnenosť neukázali a ozývajú sa telefonicky.Teší nás, keď zazvoní telefón a vieme, že vás zaujíma čo sa deje v našom bodkovanom kolobehu dní. Na rokovaní výboru klubu Martin sme skonštatovali, že v našom klube sme sa doteraz venovali prevažne mediálnym aktivitám, woshopom a poradenstvu – aktivitám pre verejnosť, čo vás možno aj odrádzalo Takže v tomto roku sa polepšíme a bude viac aktivít pre vás, vaše deti – rodinky, aby ste si po pracovných dňoch oddýchli a načerpali síl. Budeme sa stretávať pravidelnejšie na stretnutiach s lekármi /okrem plánovaných tém nám dajte vedieť, čo by ste chceli do info blokov zaradiť Vy a aj cez víkendy v prírode/.


 Zároveň Vás prosíme, aby ste si ak máte záujem o členstvo v SPaA SR – uhradili členské, 10 euro na rok /môžete aj u hospodára klubu SPaA MT na stretnutí/ a poslali na email: bodkacikmt@gmail.com, alebo mcetkovska@gmail.com email na vás, respektíve tel. číslo. Potrebujeme skontrolovať aktuálnosť databázy a už nebude možné posielať pozvánky ako doteraz, iba raz ročne, takže aby sme vás vedeli kontaktovať aj  emailom.

Ďakujeme.
Tešíme sa na Vás