Diskusná téma: čo vás trápi

Kúpele Smrdáky opäť otvorené pre pacientov

Dátum: 10.05.2020 | Vložil: Ľubica

Kúpele Smrdáky opäť v prevádzke od 11. 05. 2020. Začínajú si pozývať na kúpeľnú liečbu pacientov len na základe predpisu lekára a schválené poisťovňou. Na sprísnené podmienky pobytu s ohľadom na Covid-19 sa informujte u predsedu klubu SPaA SR, ktorý má príslušné informácie.

ekzém - čiastočný invalidný dôchodok, choroba z povolania

Dátum: 21.12.2019 | Vložil: Veronika

Liečim sa dlhodobo na atopický ekzém, ktorý sa zhoršuje pri výkone práce, mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok a ako ho získam? Môžem požiadať o priznanie choroby z povolania?

Re:ekzém - čiastočný invalidný dôchodok, choroba z povolania

Dátum: 10.01.2020 | Vložil: Ľubica

Oporúčame navštíviť obvodného lekára, ktorý pozná Váš ZS. Informujte ho o tom, že si chcete podať žiadosť o priznanie ID na Sociálnej poisťovni. K obvodnému lekárovi chodí posudkový lekár zo Sociálnej poisťovne, ktorý na základe Vašej zdravotnej dokumentácie zistí, aké potrebné doklady je potrebné doložiť k žiadosti alebo či postačujú lekárske odborné nálezy, ktoré máte vo svojej zdravotnej dokumentácii. Taktiež Vás môže informovať o priznanie choroby z povolania. Základné sociálne poradenstvo o náležitostiach o ID Vám podajú sociálni pracovníci na SP v mieste Vášho trvalého pobytu.

poistovna

Dátum: 13.08.2019 | Vložil: Richard Jan

Dobry den . Zo zvedavosti sa chcem opytat ci sa uvazuje o preplacani poistovnou osetrenie excinerovym laserom tak ako to je v ceskej republike . Kedze pracujem v cechach je to obrovska ulava hlavne v zimnych mesiacoch .
Dakujem za odpoved

Re:poistovna

Dátum: 01.10.2019 | Vložil: Soňa

Zo zvedavosti odpovedám - poisťovňa pokiaľ viem, takéto ošetrenie excinerovým laserom ešte neprepláca.

ekzém a ID

Dátum: 17.10.2017 | Vložil: Nikola

Dobrý deň, chcem sa informovať ako ekzematik, mám nárok na inval. dôchodok ? poprípade nejaký finančný príspevok ? už som sama na nervy z toľkého testovania kozmetiky aby mi to zle nerobilo. Momentálne môj stav je veľmi vážny, nakoľko môj ekzém je spojený s alergiou a vysypaná som všade okrem tváre. Za každú jednu radu vopred ďakujem a prosím kontaktujte ma na mail nikola.nebusova@gmail.com

Re:ekzém a ID

Dátum: 21.11.2017 | Vložil: RR

Na ÚPSVaR si môžete požiadať o peňažný príspevok na zvýšené výdavky na hygienu podľa zákona 447/2008 Z.z. O invalidnom dôchodku Vám dajú bližšie info na Sociálnej poisťovni. Popozerajte si prílohu č. 4 k zákonu 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení, či budete spĺňať podmienky pre priznanie invalidity.

Vyšetrenie

Dátum: 06.09.2017 | Vložil: Michaela

Dobrý deň, mám psoriázu už od 13 rokov keď mi začala mala som jedno malé ložisko dnes mám 24 rokov a ložiská sa roztiahli po celej oblasti hlavy vlasovej časti, za ušami v ušiach, na čele, dve ložiská na chrbte a po nohách. Od 21 rokov mi začali problémy s kĺbmi na rukách a nohách,neviem či to súvisí. Chodila som kožnej lekárke do Modry, Pezinka a jednej súkromníčke do Bratislavy. Ale všetky ma dopujú kortikoidmi. Ale to zaberie len na určitý čas, snažím sa pomôcť si v poslednej dobe sama už dávno som zmenila stravovanie a hľadala som alternatívy ale ložíská sa mi stále zväčšujú a vznikajú nové aj keď som mala chvíľami pocit, že je to už na dobrej ceste. Chcela by som sa teda spýtať či mi viete poradiť, odporučiť lekára/lekárku, ktoré mi bude vedieť spraviť poriadne vyšetrenia a pomôcť. Vopred ďakujem za každú odpoveď :)

Re:Vyšetrenie

Dátum: 10.10.2017 | Vložil: Katina

Objednajte sa na: www.derma.sk ,biologické centrá sú otvorené 27.10.2017 bez výmenného lístka

Re:Vyšetrenie

Dátum: 06.11.2017 | Vložil: Honey

Dobrý deň, vyskúšajte kúpeľnú liečbu Tomesa v Trenčianskych Tepliciach, mne velmi pomohla. Myslím, že v Bratislave je niekde aj ambulantná liečba Tomesy, ale ja doporučujem radšej kúpeľnú liečbu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok